updated 7:01 PM CET, Feb 8, 2023

Remont kościoła 2022 r

W 2022 roku nasza parafia stanęła przed poważnym wyzwaniem organizacyjno-finansowym, jakim była wymiana oszalowania na kościele i dzwonnicy. Ostatni taki remont miał miejsce 40 lat temu. Prace, przeprowadzone przez firmę budowlaną z Siemiatycz, rozpoczęły się z początkiem sierpnia i trwały trzy miesiące. Ich zakres obejmował: zdjęcie starej szalówki, zabezpieczenie ścian kościoła oraz nowej szalówki środkami owadobójczymi, grzybobójczymi i ogniochronnymi, wyszlifowanie niewymienianych drewnianych elementów budynków oraz położenie nowej szalówki sosnowej. Deski mocowano metodą na wpust w pionie za pomocą gwoździ ocynkowanych. Całość na zakończenie została trzykrotnie pomalowana bezbarwnym impregnatem do drewna, przez co kościół i dzwonnica zyskały nowy, jaśniejszy kolor. Podczas remontu stwierdzono, że stan techniczny ścian obu budynków jest dobry, będą więc one służyć naszym parafianom jeszcze przez długie lata. FB

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730