Odpust ku czci św. Brata Alberta 2026
13 czerwca w kaplicy w Mniu odbyła się uroczystość odpustowa związana ze wspomnieniem św. Brata Alberta. Jednocześnie tego dnia zespół „Mianka” obchodził 45-lecie swojej działalności. Mszy świętej przewodniczył ks. Adam Pańczuk, wikariusz z Topczewa. W wygłoszonym kazaniu, na podstawie życiorysu Brata Alberta, przedstawił jak nieraz trudne i bolesne przeżycia kształtują naszą wiarę i jak Pan Bóg potrafi wyprowadzić dobro z najgorszych sytuacji. Święty Brat Albert jest dla nas nie tylko wzorem miłości do najbiedniejszych, ale także głębokiej wiary i
- Dział: Aktualności
