updated 4:13 PM CEST, Jun 13, 2026

 

Odpust ku czci św. Brata Alberta 2026

13 czerwca w kaplicy w Mniu odbyła się uroczystość odpustowa związana ze wspomnieniem św. Brata Alberta. Jednocześnie tego dnia zespół „Mianka” obchodził 45-lecie swojej działalności. Mszy świętej przewodniczył ks. Adam Pańczuk, wikariusz z Topczewa. W wygłoszonym kazaniu, na podstawie życiorysu Brata Alberta, przedstawił jak nieraz trudne i bolesne przeżycia kształtują naszą wiarę i jak Pan Bóg potrafi wyprowadzić dobro z najgorszych sytuacji. Święty Brat Albert jest dla nas nie tylko wzorem miłości do najbiedniejszych, ale także głębokiej wiary i

Ostatni Nieszpór 2026

W czwartek, 11 czerwca, uroczyście zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała, czyli tydzień szczególnej czci dla Eucharystii. Przed Najświętszym Sakramentem odśpiewaliśmy nieszpory, a następnie odbyła się ostatnia procesja wokół kościoła. Po jej zakończeniu ksiądz proboszcz udzielił błogosławieństwa zebranym w świątyni dzieciom oraz poświęcił wianki splecione z młodych pędów roślin, ziół i kwiatów. W podziękowaniu za udział w procesjach, każde z dzieci obecnych tego dnia w kościele, zostało obdarzone drobnym słodkim upominkiem. FB

Rocznica pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę, 7 czerwca, 8 dzieci z klasy czwartej obchodziło rocznicę swojej pierwszej Komunii świętej. Uczestniczyły we Mszy świętej w pierwszokomunijnych strojach oraz czynnie zaangażowały się w nią poprzez czytania, psalm, modlitwę powszechną i procesję z darami. Na koniec wzięły udział w procesji eucharystycznej: dziewczynki sypiąc kwiatki, a chłopcy dzwoniąc dzwoneczkami. FB

Boże Ciało 2026

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Święto to stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii oraz zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. Święto Bożego Ciała powstało w XIII wieku pod wpływem nowych nurtów pobożności eucharystycznej, koncentrującej się nie na przyjmowaniu Komunii św., lecz na czci rzeczywistej obecności

Pierwsza Komunia Święta 2026

W Uroczystość Najświętszej Trójcy, która przypadła w tym roku 31 maja, 13 dzieci przystąpiło w naszym Sanktuarium do swojej pierwszej Komunii świętej. Przez cały rok przygotowywały się do tego dnia przyswajając prawdy wiary, katechizm, intensywnie uczestnicząc w życiu parafialnym i liturgicznym. Podniosły charakter wydarzenia podkreślał biały strój dzieci, dekoracje kościoła, obecność rodzin i gości. Mszę świętą sprawowało trzech

Zesłanie Ducha Świętego

Dnia pięćdziesiątego po Zmartwychwstaniu, a dziesiątego po Wniebowstąpieniu zesłał Pan Jezus Ducha Świętego na Apostołów. Stało się to dlatego, aby założony przez Niego Kościół rozwinął się w potężną społeczność, w potężne Królestwo Boże; Duch Święty stanowi w Kościele Jezusowym moc rozwojową. Drugim celem zesłania Ducha Świętego było umocnienie Apostołów, którzy w imieniu Pana Jezusa mieli iść na cały świat i

Gminny Dzień Strażaka

W niedzielę, 17 maja, Mszą świętą sprawowaną w naszym Sanktuarium, rozpoczęły się gminne obchodny Dnia Strażaka, połączone z otwarciem nowej remizy w Domanowie. Na uroczystość przybyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, zespół „Mianka”, okoliczni mieszkańcy oraz oczywiście strażacy ze wszystkich jednostek z terenu Gminy Brańsk z pocztami sztandarowymi. Eucharystię koncelebrowali: dziekan brański, ksiądz

Święty Florian

4 maja, we wspomnienie św. Floriana, w naszej świątyni na wspólnej modlitwie zgromadzili się strażacy z Domanowa i Mnia. Ksiądz proboszcz sprawował w ich intencji Mszę św., polecając Panu Bogu także członków ich rodzin. Podziękował druhom za ich służbę i gotowość do pomocy innym ludziom. Życzył im bezpiecznej służby i wdzięczności społeczeństwa za okazywaną bezinteresownie pomoc. FB

Święto Królowej Polski 3 Maja

Dnia 1 kwietnia 1656 r. król Jan Kazimierz uroczystym aktem oddał kraj pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski. Święto Królowej Polski, ustanowione przez św. Piusa X dla archidiecezji lwowskiej, papież Pius XI rozszerzył na całą Polskę w roku 1924. Papież Jan XXIII ogłosił Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski, główną Patronką kraju razem ze świętymi biskupami i męczennikami Stanisławem i Wojciechem. Dzień 3 maja jako uroczystość NMP Królowej Polski nie jest

Święto Miłosierdzia Bożego

W drugą niedzielę wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które kończy oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Święto Miłosierdzia zostało ustanowione najpierw dla diecezji krakowskiej (1985 r.), następnie dla wszystkich diecezji w Polsce (1995 r.), a w 2000 r. papież Jan Paweł II wprowadził to święto dla całego Kościoła. Tym samym spełnił on wielokrotnie powtarzane siostrze Faustynie polecenie Pana Jezusa, aby ustanowić takie święto. Największym przejawem Bożego Miłosierdzia była męka, śmierć i

2026 Triduum Paschalne

Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wieczorem, a kończy się nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania. To trzy święte dni, które tworzą jedno wielkie misterium – przejście Chrystusa przez śmierć do życia, i razem z

Konkurs Biblijny „Uczniowie-misjonarze”

Hasło bieżącego roku duszpasterskiego: „Uczniowie-misjonarze”, stało się tematem piątej edycji Diecezjalnego Konkursu dla szkół podstawowych „Życie w Biblii, Biblia w życiu”. Gala finałowa miała miejsce 31 marca br.

Subskrybuj to źródło RSS

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730