updated 6:02 PM CEST, May 28, 2020
Administrator

Administrator

100-lecie Szkoły Podstawowej w Mniu ; Święcenie pól 2020 r.

100-lecie Szkoły Podstawowej w Mniu

 W 2020 roku przypada 100 rocznica powstania Szkoły Podstawowej w Mniu. Przetrwała ona aż do dzisiaj. Niestety, są plany zamknięcia tej placówki szkolnej.

Dnia 2 maja, o godzinie 8.30 w kaplicy p.w. Świętego Brata Alberta w Mniu została odprawiona Msza św. ze względu na piękną rocznicę. Musimy przyznać, że nie zawsze  znamy historię swojej miejscowości i niestety także kraju, dlatego rocznice są wspaniałą okazją do przypomnienia i odkrywania przeszłości. Ksiądz Proboszcz nawiązał w kazaniu do historii. Tak wiele pokoleń uczyło się w tej szkole i maja z niej wspomnienia. Mówił, że należy dziękować Bogu za te 100 lat, dziękować za pokolenia uczniów, nauczycieli i pracowników oraz zarządców tej placówki oświatowej. Dużo pięknych chwil tu spędzono i wspaniałych rzeczy przeżyto. Zostaną one na zawsze w pamięci. Ksiądz proboszcz wspomniał o książce, która powstała specjalnie tę rocznicę. Opisano w niej historię szkoły, losy ludzi i ich wspomnienia. Człowiek przeminie, a książka zostanie. Ci, którzy w przyszłości po nią sięgną dowiedzą się, że w Mniu była szkoła, tętniła życiem i ma swoją historię.

W dobie koronawirusa restrykcje rządowe ograniczają organizowanie licznych zgromadzeń. Zaplanowane huczne uroczystości trzeba odłożyć na później. Trudno dziś powiedzieć , jaki los czeka budynek szkolny, w którym tyle pokoleń uczniów się uczyło. Dziś wiemy jedno, że trzeba Bogu dziękować za 100 lat naszej szkoły i w Jego ręce złożyć wszystkie plany.                                                                                                                                                    MM

 Święcenie pól 2020 r.

 W poniedziałek, dnia 4 maja, o godzinie 9.00, w kaplicy p.w. Świętego Brata Alberta w Mniu została odprawiona Msza św. w intencji o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże dla wszystkich mieszkańców wsi. Po Mszy św. odbyło się poświęcenie pól.

Ksiądz Proboszcz powiedział interesującą naukę o miłości i miłosierdziu Bożym. Bez Bożej pomocy człowiek niewiele może. Żeby przetrwać w tym świecie, trzeba całą ufność złożyć w Bogu, zawierzyć Mu wszystkie sprawy. Mówił do zgromadzonych, że trzeba się modlić, trzeba z pokorą kierować ku Bogu swe prośby, na przykład o deszcz, ponieważ grozi nam susza, a co za tym idzie – klęska nieurodzaju. Trzeba wielbić Boga całym sercem, bo Miłosierdzie Boże jest przeogromne, a skarby łask nieprzebrane. Zaufajmy Miłosiernemu Bogu – czuwajmy i módlmy się, a będziemy wysłuchani.

W tym pięknym miesiącu maju poprzez wstawiennictwo Matki Bożej wypraszajmy potrzebne nam łaski, uczestnicząc w nabożeństwach majowych. Matyja jest najczulszą z matek i najlepszą pośredniczką łask.

Dnia 4 maja ma swoje święto święty Florian – patron strażaków. Wszystkim strażakom składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i patrona św. Floriana oraz zdrowia. Niech święty Florian otoczy ich szczególną opieką, a i nam wszystkim wyprosi potrzebne łaski, na przykład obfity deszcz z nieba.

                                                                                                                                                           MM

Święto strażaków

4 maja w Kościele w Polsce przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji na wieczornej Mszy świętej modliliśmy się w intencji strażaków z naszej parafii. W kościele zgromadzili się druhowie z OSP Domanowo i OSP Mień, aby za wstawiennictwem swojego świętego patrona, prosić Boga o błogosławieństwo i opiekę.

Święty Florian był rzymskim oficerem. Podczas prześladowania chrześcijan wstawił się za prostymi żołnierzami, którzy nie chcieli wyrzec się swojej wiary. Za to, że sam odmówił złożenia ofiary pogańskim bogom, poddano go torturom, a następnie utopiono w rzece. Ryzykował swoje życie pomagając innym, tak jak to czynią dzisiaj strażacy. Pomagają zawsze i każdemu, dlatego cieszą się dużym szacunkiem społeczeństwa. Okazujmy im swoją wdzięczność, powierzając ich w modlitwie Panu Bogu. Niech święty Florian wyprasza potrzebne łaski, a Matka Boża Domanowska ma w swojej opiece!           

                                                                                                                                             FB

Wielkanoc 2020

     Zdjęcia -             Zdjęcia  -                        Zdjęcia  

Święta Wielkanocne wypadają w tym roku 12 i 13 kwietnia. Wielkanoc upamiętnia śmierć krzyżową i zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa. Dla ludzi wierzących zwycięstwo Zbawiciela nad śmiercią jest oznaką i gwarantem powszechnego zmartwychwstania, nadzieją na życie wieczne w Królestwie Bożym.

Przesłanie największego i najważniejszego święta, Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, jest dogmatem wiary chrześcijańskiej. Wierzymy, że Jezus jest Synem Boga Ojca, Królem i Zbawicielem, Panem Wszechświata. Święta te są niezwykle radosne, a ponieważ kończą Wielki Post, to na stołach w naszych domach dominuje przepych.

Ze względu na

Triduum Paschalne

      Zdjęcia -             Zdjęcia  -                        Zdjęcia

 Święte Triduum Paschalne stanowi punkt szczytowy całego roku liturgicznego. W dniach tych obchodzimy jedno misterium: wywyższenie Jezusa, Jego przejście z tego świata do Ojca. Ostatnia Wieczerza z uczniami, śmierć na krzyżu, zmartwychwstanie trzeciego dnia – w wydarzeniach tych rozwija się jedna niepojęta i nie dająca się wypowiedzieć ludzkim językiem prawda: Bóg kocha ludzi – nawet wtedy, gdy o tym nie wiedzą, zapominają lub nie chcą być kochani. Bóg ratuje ludzkość przez ofiarę wiecznie żyjącego Syna, który stał się

UWAGA !

Jeśli ktoś skorzysta z dyspensy Księdza Biskupa i w niedzielę lub święto nie przyjdzie do świątyni, to musi wysłuchać Mszy Świętej nadawanej w telewizji lub radio.
Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych we Mszy Świętej, w dni powszednie, niedziele i święta, w kościele może uczestniczyć 5 osób, czyli rodzina, której intencja jest odprawiana.

Godziny spowiedzi:

 PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA I CZWARTEK – g. 15.30 do 16.30

 PIERWSZY PIĄTEK –         

Kościół

 1. 11.30 do 12.00
 2. 12.00 do 12.30 Msza św. bez spowiedzi
 3. 12.30 do 13.00

 Kaplica

 1. 15.00 do 15.30
 2. 15.30 do 16.00 – Msza św. bez spowiedzi
 3. 16.00 do 16.25

 Kościół

 1. 16.35 do 17.00
 2. 17.00 do 17.30 – Msza św. bez spowiedzi
 3. 17.30 do 18.00

 PIERWSZA SOBOTA –

Kaplica

 1. 8.00 do 8.30
 2. 8.30 do 9.00 – Msza św. bez spowiedzi
 3. 9.00 do 9.30

  Kościół

 1. 11.30 do 12.00
 2. 12.00 do 12.30 – Msza św. bez spowiedzi
 3. 12.30 do 13.00

 Kościół

 1. 16.30 do 17.00
 2. 17.00 do 17.30 – Różaniec bez spowiedzi
 3. 17.30 do 18.00 – Msza św. bez spowiedzi
 4. 18.00 do 18.30

 Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych we Mszy św., w dni powszednie, niedziele i święta, w kościele może uczestniczyć 5 osób, czyli rodzina, której intencja jest odprawiana.

Subskrybuj to źródło RSS

Godziny

Niedziele i Święta:
9:00 ; 12:00   10:30 w kaplicy św. A
Dni Powszednie w Sanktuarium 1700