updated 2:32 PM CEST, Jul 7, 2024

Droga Krzyżowa Mężczyzn

Mężczyźni uczestniczą w drodze krzyżowej

15 marca 2019 roku kaplicy w Mniu została odprawiona droga krzyżowa w intencji mężczyzn. Stacje drogi krzyżowej odczytali mężczyźni. Ksiądz Krzysztof Napiórkowski przewodniczył modlitwie.

Dzień mężczyzn w naszej parafii łączy się ściśle ze świętem Świętego Józefa, który jest patronem mężczyzn i najlepszym przykładem pracowitości, modlitwy i pokory w dążeniu do świętości. Jest także przykładem ogromnej odpowiedzialności  i troski za rodzinę. ( Święto Św. Józefa obchodzimy 19 marca).

Przeżywając drogę krzyżową widzimy wielkie umęczenie i boleść Jezusa. Jezus jest dla wszystkich mężczyzn wzorem ofiarności, mądrości i siły, najlepszym nauczycielem celu życia mężczyzn.

Jest wiele spraw, które napawają nas lękiem i niepokojem, wiele niebezpieczeństw budzących strach. Istnieje lekarstwo na wszystkie strapienia, trwogi i przeciwności losu. Tym lekarstwem jest wiara w Boga, w Chrystusa. Wiara dodaje odwagi, pozwala przezwyciężyć paraliżujący strach. Pozwala mieć nadzieję nawet w najcięższych chwilach.  To Prawda! Życie jest ciężkie, los człowieczy niepewny, ale zostaje ufność w to, że przyszłość do nas należy.

Jezus przeszedł przez poniżenie i śmierć do triumfu zmartwychwstania. Ufajmy, że mając udział w Jezusowych cierpieniach i trwogach, towarzysząc w Jego drodze krzyżowej, będziemy też mieć udział w Chrystusowym zwycięstwie, które przychodzi w radości zmartwychwstania.

Życie z wiary wymaga odwagi i pewności, że Bóg nas nigdy nie opuści. Z Jezusem Chrystusem przezwyciężymy słabość i strach. Wiara pomnoży nasze siły, odwagę i wytrwałość w dążeniu do odwiecznego celu ludzkości.

                                                                                                          M.M.

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730