updated 4:13 PM CEST, Jun 13, 2026
Administrator

Administrator

Odpust ku czci św. Brata Alberta 2026

13 czerwca w kaplicy w Mniu odbyła się uroczystość odpustowa związana ze wspomnieniem św. Brata Alberta. Jednocześnie tego dnia zespół „Mianka” obchodził 45-lecie swojej działalności. Mszy świętej przewodniczył ks. Adam Pańczuk, wikariusz z Topczewa. W wygłoszonym kazaniu, na podstawie życiorysu Brata Alberta, przedstawił jak nieraz trudne i bolesne przeżycia kształtują naszą wiarę i jak Pan Bóg potrafi wyprowadzić dobro z najgorszych sytuacji. Święty Brat Albert jest dla nas nie tylko wzorem miłości do najbiedniejszych, ale także głębokiej wiary i

Ostatni Nieszpór 2026

W czwartek, 11 czerwca, uroczyście zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała, czyli tydzień szczególnej czci dla Eucharystii. Przed Najświętszym Sakramentem odśpiewaliśmy nieszpory, a następnie odbyła się ostatnia procesja wokół kościoła. Po jej zakończeniu ksiądz proboszcz udzielił błogosławieństwa zebranym w świątyni dzieciom oraz poświęcił wianki splecione z młodych pędów roślin, ziół i kwiatów. W podziękowaniu za udział w procesjach, każde z dzieci obecnych tego dnia w kościele, zostało obdarzone drobnym słodkim upominkiem. FB

Rocznica pierwszej Komunii Świętej

W niedzielę, 7 czerwca, 8 dzieci z klasy czwartej obchodziło rocznicę swojej pierwszej Komunii świętej. Uczestniczyły we Mszy świętej w pierwszokomunijnych strojach oraz czynnie zaangażowały się w nią poprzez czytania, psalm, modlitwę powszechną i procesję z darami. Na koniec wzięły udział w procesji eucharystycznej: dziewczynki sypiąc kwiatki, a chłopcy dzwoniąc dzwoneczkami. FB

Boże Ciało 2026

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Święto to stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii oraz zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. Święto Bożego Ciała powstało w XIII wieku pod wpływem nowych nurtów pobożności eucharystycznej, koncentrującej się nie na przyjmowaniu Komunii św., lecz na czci rzeczywistej obecności

Pierwsza Komunia Święta 2026

W Uroczystość Najświętszej Trójcy, która przypadła w tym roku 31 maja, 13 dzieci przystąpiło w naszym Sanktuarium do swojej pierwszej Komunii świętej. Przez cały rok przygotowywały się do tego dnia przyswajając prawdy wiary, katechizm, intensywnie uczestnicząc w życiu parafialnym i liturgicznym. Podniosły charakter wydarzenia podkreślał biały strój dzieci, dekoracje kościoła, obecność rodzin i gości. Mszę świętą sprawowało trzech

Zesłanie Ducha Świętego

Dnia pięćdziesiątego po Zmartwychwstaniu, a dziesiątego po Wniebowstąpieniu zesłał Pan Jezus Ducha Świętego na Apostołów. Stało się to dlatego, aby założony przez Niego Kościół rozwinął się w potężną społeczność, w potężne Królestwo Boże; Duch Święty stanowi w Kościele Jezusowym moc rozwojową. Drugim celem zesłania Ducha Świętego było umocnienie Apostołów, którzy w imieniu Pana Jezusa mieli iść na cały świat i

Gminny Dzień Strażaka

W niedzielę, 17 maja, Mszą świętą sprawowaną w naszym Sanktuarium, rozpoczęły się gminne obchodny Dnia Strażaka, połączone z otwarciem nowej remizy w Domanowie. Na uroczystość przybyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, zespół „Mianka”, okoliczni mieszkańcy oraz oczywiście strażacy ze wszystkich jednostek z terenu Gminy Brańsk z pocztami sztandarowymi. Eucharystię koncelebrowali: dziekan brański, ksiądz

Subskrybuj to źródło RSS

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730