updated 5:21 PM CEST, Jul 22, 2024
Proboszcz

Proboszcz

Droga Krzyżowa Mężczyzn

Mężczyźni uczestniczą w drodze krzyżowej

15 marca 2019 roku kaplicy w Mniu została odprawiona droga krzyżowa w intencji mężczyzn. Stacje drogi krzyżowej odczytali mężczyźni. Ksiądz Krzysztof Napiórkowski przewodniczył modlitwie.

Dzień mężczyzn w naszej parafii łączy się ściśle ze świętem Świętego Józefa, który jest patronem mężczyzn i najlepszym przykładem pracowitości, modlitwy i pokory w dążeniu do świętości. Jest także przykładem ogromnej odpowiedzialności  i troski za rodzinę. ( Święto Św. Józefa obchodzimy 19 marca).

Przeżywając drogę krzyżową widzimy wielkie umęczenie i boleść Jezusa. Jezus jest dla wszystkich mężczyzn wzorem ofiarności, mądrości i siły, najlepszym nauczycielem celu życia mężczyzn.

Jest wiele spraw, które napawają nas lękiem i niepokojem, wiele niebezpieczeństw budzących strach. Istnieje lekarstwo na wszystkie strapienia, trwogi i przeciwności losu. Tym lekarstwem jest wiara w Boga, w Chrystusa. Wiara dodaje odwagi, pozwala przezwyciężyć paraliżujący strach. Pozwala mieć nadzieję nawet w najcięższych chwilach.  To Prawda! Życie jest ciężkie, los człowieczy niepewny, ale zostaje ufność w to, że przyszłość do nas należy.

Jezus przeszedł przez poniżenie i śmierć do triumfu zmartwychwstania. Ufajmy, że mając udział w Jezusowych cierpieniach i trwogach, towarzysząc w Jego drodze krzyżowej, będziemy też mieć udział w Chrystusowym zwycięstwie, które przychodzi w radości zmartwychwstania.

Życie z wiary wymaga odwagi i pewności, że Bóg nas nigdy nie opuści. Z Jezusem Chrystusem przezwyciężymy słabość i strach. Wiara pomnoży nasze siły, odwagę i wytrwałość w dążeniu do odwiecznego celu ludzkości.

                                                                                                          M.M.

Droga Krzyżowa w Święto Kobiet

W piątek 8 marca 2019 roku o godz. 17.00 w kaplicy p.w. Św. Brata Alberta w Mniu, została odprawiona droga krzyżowa w intencji kobiet, którą poprowadziły kobiety z tej miejscowości, a przewodniczył modlitwie ksiądz Krzysztof Napiórkowski.

Piękne rozważania drogi krzyżowej stworzyły nastrój zadumy nad rolą kobiety w rodzinie, w społeczeństwie, w świecie. Każda kobieta jest bardzo ważna w oczach Bożych, ma do odegrania w rodzinie niezwykle ważną rolę. Bóg tak stworzył kobiety by dawały życie, były płodne. Bóg ma dla każdej swój najlepszy plan, powołuje do różnych ról, zajęć.

Współpracujecie z Bogiem, odkrywając własne powołanie.

Aktywność zawodowa nie stoi w sprzeczności z rolą żony, matki, wychowawczyni. Otwórzcie się na rodzinę, oddajcie swój zapał, swoje zdolności, mądrość zdobytą, wychowując w wierze przyszłe pokolenia, by one nabyte wartości przekazywały dalej.

Na zakończenie drogi krzyżowej ksiądz proboszcz złożył kobietom życzenia.

                                                                                                          M.M.

Dożynki 2016

35 lat MIANKI

Festyn Rodzinny

Subskrybuj to źródło RSS

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730