Rekolekcje wielkopostne
- Napisane przez Administrator
- Dział: Aktualności
W dniach 6-8 marca przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. Zbigniew Średziński, proboszcz z Kożuchówka. Podczas nauk rekolekcyjnych poruszył tematy nawrócenia, dążenia do świętości, modlitwy, życia wiarą. W piątek, pierwszego dnia rekolekcji, odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Domanowa. Krzyż nieśli przedstawiciele poszczególnych wiosek, a rozważania odczytywali parafianie: dzieci, młodzież i dorośli. Drugi dzień
rekolekcji, z racji pierwszej soboty miesiąca, poświęcony był Matce Bożej i modlitwie różańcowej, szczególnie w kołach żywego różańca. Ostatniego dnia ksiądz rekolekcjonista, nawiązując do zdania z Ewangelii św. Łukasza: „Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”, skłaniał parafian do refleksji nad stanem naszej wiary. Czy rzeczywiście wiara w Boga stanowi fundament naszego życia i podstawę do dokonywania codziennych wyborów?
Wielu naszych parafian skorzystało w tym świętym czasie z sakramentu pokuty. Niech wysłuchane Słowo Boże i łaska płynąca z przyjętych sakramentów wspomogą nas na wielkopostnej drodze nawrócenia. FB
