updated 5:21 PM CEST, Jul 22, 2024

2024 Gminne obchody Dnia Strażaka

W niedzielę, 30 czerwca 2024 r., w naszej społeczności miały miejsce gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w naszym sanktuarium w intencji strażaków ochotników. Przewodniczył jej ks.

Mieczysław Rzepniewski z Klich, a koncelebrował nasz ks. proboszcz, który wygłosił także Słowo Boże. Druhny i druhowie strażacy odczytali czytania mszalne i przygotowali procesję z darami. Uroczystość uświetniła obecność pocztu sztandarowego Zarządu Gminnego Związku OSP w asyście strażaków z Mnia oraz zespołu ludowego „Mianka”. Obecny był Wójt Gminy Brańsk Tomasz Stygański, senator Anna Bogucka oraz przedstawiciele strażackich władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, na czele z prezesem gminnym Przemysławem Cereniewiczem i komendantem gminnym Michałem Zalewskim. Po zakończonej Mszy św., kolumna wozów strażackich na sygnale udała się do Mnia, gdzie przed miejscową remizą OSP miała miejsce dalsza część uroczystości – wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom oraz przemówienia zaproszonych gości.
W naszej gminie istnieje 13 jednostek OSP: Chojewo, Domanowo, Glinnik, Holonki, Kiersnowo, Klichy, Koszewo, Lubieszcze, Mień (drużyna męska i żeńska), Oleksin, Popławy, Szmurły i Świrydy, którzy na co dzień czuwają nad naszym bezpieczeństwem i są zawsze gotowi do pomocy. Możemy na nich liczyć nie tylko w czasie zagrożenia, a ich obecność jest widoczna podczas różnych uroczystości państwowych i kościelnych.    FB

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730