updated 5:21 PM CEST, Jul 22, 2024

Pielgrzymowanie w podzięce za I Komunię Świętą 2024

   W dniach 18-19 czerwca, w duchu wdzięczności i radości za I Komunię Świętą, 9 uczniów Szkoły Podstawowej im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie wraz z rodzicami, ks. proboszczem Krzysztofem Napiórkowskim i wychowawczynią p.

Eweliną Paprocką- Radziszewską, uczestniczyło w pielgrzymce do Częstochowy.

   Pierwszym etapem pielgrzymki była wizyta w Niepokalanowie. Uczniowie wzięli udział we Mszy świętej sprawowanej w ich intencji, zwiedzili miejsca związane z postacią św. Maksymiliana Kolbego oraz poznali historię klasztoru w Niepokalanowie.

   Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Tam dzieci zobaczyły pawilony, w których zebrane zostały rzeźby, wycinanki, hafty, pająki, pasiaki i obrazy związane z folklorem ziemi łowickiej oraz dawne sprzęty domowe i rolnicze. Oglądane przez dzieci sceny, do których użyto ponad 400 figurek, były w większości ruchome - poruszane za pomocą przekładni, pasków i drewnianych kół zębatych.

   Około godziny 18.00 byliśmy już w Częstochowie. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich prowadzoną przez księdza proboszcza.

   O godzinie 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim - spotkał nas zaszczyt odmówienia całego dziesiątka różańca w intencji dziękczynnej za dar Pierwszej Komunii Świętej. 

Noc spędziliśmy u Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

   Drugiego dnia uczniowie o godzinie 6.00 rano przybyli na uroczyste odsłonięcie Wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. W czasie wolnym młodzi pielgrzymi zwiedzili z przewodnikiem Arsenał, Muzeum, Salę Rycerską oraz bazylikę, a także dokonali zakupu pamiątek, które później zostały poświęcone. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również Sanktuarium w Gidlach.

   Pielgrzymka umożliwiła dzieciom poznanie kilku miejsc kultu religijnego, a także dostarczyła wielu wrażeń i pozwoliła na miłe spędzenie czasu w otoczeniu najbliższych osób.

 

Ostatnio zmienianysobota, 29 czerwiec 2024 08:50

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730