updated 6:46 AM CEST, Oct 16, 2021

2021 Pielgrzymka duchowa

W dniach 1-15 sierpnia odbyła się XXXI Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę, która w tym roku wędrowała  pod hasłem „Mocni nadzieją”. Pątnicy, w liczbie około 350 osób, przeszli blisko 370 km, aby 13 sierpnia rano stanąć u stóp Pani Jasnogórskiej. Pielgrzymka składała się z 5 grup:

bielskiej (zielonej), katedralnej (fioletowej), łochowskiej (żółtej), sokołowskiej (pomarańczowej) oraz węgrowskiej (niebieskiej). Kierownikiem pielgrzymki, podobnie jak w latach ubiegłych, był ks. Andrzej Falkowski, proboszcz parafii św. Ojca Pio w Węgrowie. Program duchowy pielgrzymki oparty był na osobie św. Józefa. Grupa pielgrzymów duchowych liczyła w tym roku około 2500 osób. Osoby pozostające w domu, miały możliwość duchowej i wirtualnej łączności poprzez spotkania w kościołach parafialnych oraz przez transmisje internetowe.
Także w naszej parafii na codziennej Eucharystii spotykała się grupa pielgrzymów duchowych. Większość z nich przybywała do  świątyni pieszo lub rowerem (także spoza Domanowa) aby w ten sposób swój trud ofiarować Matce Bożej. W czasie Mszy świętej odczytywane były rozważania przybliżające cnoty św. Józefa. Wspólnie zastanawiano się, czego ten przemożny Orędownik może uczyć chrześcijan XXI wieku. Wieczorna modlitwa kończyła się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz rozważaniem jednej tajemnicy różańcowej.                                                                                                             FB

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730