updated 6:35 PM CEST, Jun 19, 2024

RELACJA z VII Turnieju Siatkówki Mężczyzn

W dniu 13. marca 2016 r., na kilka dni przed uroczystością św. Józefa patrona mężczyzn, w naszej parafii odbył się Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. Ksiądz Proboszcz Walenty Wojtkowski po raz kolejny zorganizował świętowanie dnia mężczyzn w sposób aktywny i rodzinny. W przygotowanie rozgrywek zaangażował się Wójt Gminy Brańsk oraz Szkoła Podstawowa w Domanowie. Organizacją techniczno-logistyczną zajęła się – niezastąpiona – p. Monika Zalewska, która wraz z ks. Krzysztofem Dobrogowskim, była również sędzią spotkania.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 9 drużyn ( w tym 4 z sąsiedniej parafii Brańsk), co pokazuje, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu sportowe zmagania. Jest to ważny dzień nie tylko dla grających, ale również ich kibiców, którzy często całymi rodzinami dopingują swoich mężczyzn.

Po rozgrywkach kobiet sprzed tygodnia, gra mężczyzn była jeszcze bardziej żywiołowa i zdeterminowana. Wynika to z męskiej natury, którą cechuje waleczność i dążenie do tego, aby pokazać odwagę i gotowość do ,,walki o swój teren”.

Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniosła drużyna Brańsk II, drugą lokatę uzyskał PC-NET, zaś miejsce III - Malewice. Pozostałe drużyny: Brańsk I, Pietraszki, Hajnówka, Urząd Gminy Brańsk, Mień i Publiczne Gimnazjum w Glinniku, otrzymały podziękowania za udział. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek okazał się Paweł Harasimiuk, członek zwycięskiej grupy. Następny turniej … już za rok!

 

Ostatnio zmienianypiątek, 18 marzec 2016 20:39
Więcej w tej kategorii: « Wielki Post ,,Embargo” »

Godziny

Niedziele i Święta: 9:00 ; 12:00 ; 10:30 w kaplicy św. Alberta 

Dni Powszednie w Sanktuarium  1700  
W pierwszy piątek i sobotę godzina 1700

W okresie wakacyjnym Dni Powszednie w Sanktuarium  700; 730